در چند سال اخیر گاهی کدهایی نوشته‌ام که وقتی آن‌ها را در بعضی از سایت‌های خارجی معرفی کرده‌ام، با استقبال کاربران خارجی روبرو شده‌ است؛ به طوری که در چندین مورد، نحوه خرید آن‌ها را جویا شده‌اند؛ اما چون حساب بین‌المللی‌ای مثل پی‌پال (paypal) نداشته‌ام، برنامه‌ها را رایگان برای آن‌ها ای‌میل کرده‌ام. هر چند بعضی از آن‌ها با شارژ کردن حسابم در سایت themeforest با بزرگواری جبران کرده‌اند.

از طرفی چند سالی می‌شود که یک فروشگاه اینترنتی فارسی را اداره می‌کنم که بیشتر محصولات غیرفیزیکی دارد. مدتی است به این فکر می‌کنم که با استفاده از تجربیاتی که در این چند سال از لحاظ فنی و فروش به دست آورده‌ام، فروشگاهی به زبان انگلیسی راه‌اندازی کنم و کدها و خدماتم را به صورت بین‌المللی در آن عرضه کنم؛ اما یک مانع بزرگ برای این کار وجود دارد: نداشتن درگاه پرداخت بین‌المللی!

internet-gateway

درگاه پرداخت بین‌المللی

معروف‌ترین و پرکاربرترین سیستم پرداخت بین‌المللی در حال حاضر پی‌پال است که متاسفانه به دلیل قوانین مالی آمریکا، کاربران مقیم ایران را تحریم کرده است؛ تا حدی که حتی وقتی توریستی خارجی از داخل ایران و طبیعتاً با آی‌پی ایران حسابش را چک می‌کند، حساب را مسدود می‌کند!

با تحقیقاتی که کرده‌ام، به درگاه‌های پرداختی مثل Skrill و Neteller رسیده‌ام که گویا در خاک اروپا قرار دارند و لذا سخت‌گیری‌های پی‌پال را ندارند؛ اما نمی‌دانم وضعیت آن‌ها به چه صورت است.

[به‌روزرسانی در ۲۷ شهریور ۹۵] از درگاه پرداخت اسکریل پرسیدم که آیا به عنوان یک کاربر داخل ایران می‌توانم از خدمات دریافت و پرداختشان استفاده کنم یا نه. جوابی که گرفتم، این بود: «در حال حاضر خیر».

skrill

درگاه آنلاین بین‌المللی اسکریل

حال از شمایی که از داخل ایران محصولات و خدماتتان را در سطح بین‌المللی به فروش می‌رسانید، ممنون می‌شوم به سوال‌های زیر جواب بدهید:

۰. آیا راهی به جز کمک گرفتن از دوستان خارج از کشور برای افتتاح حساب و یا سایت‌های واسطه ایرانی وجود دارد؟
۱. از چه روش و یا درگاه پرداختی استفاده می‌کنید؟
۲. آیا طیف وسیعی از کارت‌های پرداخت بین‌المللی را پوشش می‌دهد؟
۳. نحوه و مراحل گرفتن درگاه پرداخت به چه صورت بود؟
۴. سیستم پرداخت طرف قراردادتان چه مقدار کارمزد برمی‌دارد؟
۵. سیستم پرداخت طرف قراردادتان چه مقدار بابت مالیات برمی‌دارد؟
۶. قوانین مسدود و محدود شدن آن به چه صورت است؟ آیا مثل paypal سخت‌گیری می‌کند؟
۷. پیشنهاد کلی و یا سخن پایانی؟

 

لینک ثابت: http://panevis.ir/?p=1747

این نوشته را به اشتراک بگذارید: