پنج‌شنبه، ۱۰ شهریور ۱۴۰۱ یه پست آموزشی درباره مقابله با آزار جنسی کودکان توی صفحه اینستاگرامم منتشر کردم. حدود ۱۵ دقیقه بعد که موبایلم رو برداشتم، با این اعلان از طرف اینستاگرام روبرو شدم که می‌گه «اکانت شما را در تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۲۲ معلق (suspend) کردیم. برای مخالفت با این تصمیم، ۳۰ روز وقت وجود دارد»!

معلق شدن اکانت اینستاگرام

معلق شدن اکانت اینستاگرام

از تعجب نزدیک بود شاخ دربیارم؛ چون من توی این ۵ سال فعالیت حتی ۱ بار هم قوانین اینستاگرام رو نقض نکردم. به خاطر همین فوری روی گزینه Disagree with decision زدم و کارهایی که خواسته بود رو مو به مو انجام دادم. آخرش گفت تا ۲۴ ساعت دیگه نتیجه رو بهت اعلام می‌کنیم؛ اما از اون روز تا الان هیچ خبری نشده. توی قسمت help سایت چند لینک برای اعتراض به معلق شدن اکانت اینستاگرام وقتی کاربر فکر می‌کنه این معلق شدن به اشتباه انجام شده، در آدرس‌های

https://help.instagram.com/contact/1652567838289083
https://www.facebook.com/help/instagram/contact/606967319425038
https://help.instagram.com/contact/396169787183059
https://help.instagram.com/contact/1610459702591585

وجود داره؛ اما وقتی فرم‌های داخل‌شون رو پر می‌کنم و روی دکمه ارسال کلیک می‌کنم، یه پنجره روی صفحه نمایش داده می‌شه که می‌گه «به خاطر پاندمی کروما نیروهای بازبین کمتری داریم؛ بنابراین در حال حاضر نمی‌توانیم تصمیم‌مان را بازبینی کنیم»!

اعتراض به معلق شدن اکانت اینستاگرام

اعتراض به معلق شدن اکانت اینستاگرام

پنج ساله که توی این اکانت درباره علم، سلامت جسمی و روانی، برابری جنسیتی و تکنولوژی می‌نویسم. ۱۱ هزار همراه خوب، دوست‌داشتنی و باسواد داشتم که چندین نفرشون دوست صمیمی بودن و از دوستی باهاشون لذت می‌بردم. این صفحه یک جورهایی هویت آنلاین من بود. چند هزار پست و استوری توش منتشر کردم. انگار نه انگار ۵ سال توش این همه محتوا تولید کردم. اصلاً بر فرض قوانینش رو نقض کردم. حداقل قبلش باید یه هشدار می‌داد یا می‌گفت یه بک‌آپی چیزی از پیجت بگیر می‌خوام معلقش کنم. اون همه محتوا و خاطره در عرض یک ثانیه از بین رفت! در حال حاضر یه اکانت جدید به آدرس

https://instagram.com/damanafshan_vahid

ساختم تا ببینم چی می‌شه.

در آخر ممنون می‌شم اگه بگین کسی تجربه‌ای داره که توی این جور مواقع چکار باید کرد؟ آدرس ای‌میل مشخصی برای گزارش این جور اشتباهات وجود داره؟ ممنون می‌شم اگه من رو به کسی که این تجربه رو داشته و تونسته پیجش رو برگردونه، وصل کنین.

 

 

سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین